2019-03-14

Ustrońscy pływacy z medalami

Udane starty odnotowali pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” Ustronie Morskie uczestniczący w ostatnich zawodach sportowych. W dniu 09 marca rywalizację rozpoczęli najmłodsi zawodnicy (z roczników 2008 i mł.) startujący w drugim rzucie Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej w Koszalinie. Klub reprezentowali: Oliwia Surdyk, Sara Hofman, Igor Rymaszewski, Borys Struszczak i Dawid Wróblewski. Oliwia w bardzo zaciętym wyścigu w stylu grzbietowym zdobyła złoty medal i startując po raz pierwszy w stylu zmiennym wysokie czwarte miejsce. Pozostali nasi zawodnicy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe na 50 m w stylu grzbietowym i 100 m stylem zmiennym. Tego samego dnia, w Lęborku, w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z rocznika 2007. Roksana Hofman zdobyła złoty medal w wyścigu na 100 m stylem dowolnym, a Justyna Klimorowska brązowy medal na 100 m w stylu grzbietowym. Wysokie, szóste i siódme miejsca w swoich startach zajęła również Maria Makowska.

Znakomite wyniki w zawodach pływackich w ramach Zachodniopomorskiej Ligi  w Koszalinie osiągnęli również  podopieczni Fundacji Pływamy i Ratujemy. Czteroosobowa reprezentacja rocznika 2008 pokazała ponownie świetną formę, ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe. Ustroński klub, trenujący pod okiem Dagmary Książek  reprezentowali: Magdalena Bartczak – VIII miejsce 200 m stylem zmiennym i V miejsce 100 m stylem dowolnym; Mateusz Ciba – IX miejsce 200 m stylem zmiennym i VIII miejsce 100 m stylem dowolnym; Patrycja Dojka – I miejsce 100 m stylem dowolnym i III miejsce 100 m stylem klasycznym; Małgorzata Zając – VII miejsce 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem dowolnym.

13 marca w Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Koszalinie wystartowała także Zuzanna Pytloch. Zuzia, uczestnicząc w wyścigu na 200 m stylem zmiennym, zajęła trzecią pozycję, poprawiając swój rekord życiowy o 19 sekund. W rywalizacji na 50 m stylem dowolnym zawodniczka UKS „Sokół” uplasowała się na nielubianej przez sportowców, czwartej pozycji.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty .

• od lewej: Sara Hofman, Oliwia Surdyk, Igor Rymaszewski, Dawid Wróblewski, Grzywnowicz Krzysztof i Borys Struszczak
  • od lewej: Oliwia Surdyk i Grzywnowicz Krzysztof
    od lewej: Oliwia Surdyk i Grzywnowicz Krzysztof