2016-04-05

Kolejne medale ustronianki

Julia Iwan, zawodniczka kołobrzeskiego klubu BUNTAI z sukcesami wystartowała w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży Karate Kyokushin w Złocieńcu. W tej weekendowej imprezie, która odbyła się w dniu 02 kwietnia 2016 r. w hali widowiskowo - sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu udział wzięło ponad 170 zawodników z 17 klubów karate. Jak się okazało mieszkanka naszej gminy, znowu okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej i wywalczyła dla swojego klubu trzy medale: Były to bardzo udane zawody dla Julii – mówi jej mama Magdalena Kowalik - Iwan. Julia wystartowała w trzech kategoriach i w każdej z nich zdobyła medal. Podsumowując jej sukcesy z ostatniego startu, były to dwa złote i jeden srebrny medal:
- w kategorii kata lat 10 i 11 - zdobyła złoty medal pokazując Pinian Kata Sono Ni,
- w kategorii Kumite dziewcząt lat 10 i 11 - po czterech walkach zdobyła złoty medal,
- w konkurencji kata synchroniczne - zdobyła srebrny medal startując z dwoma kolegami, jeden to Bartosz Małyszewicz również mieszkaniec gminy Ustronie Morskie.

Organizatorami Mistrzostw byli: Zachodniopomorska Federacja Sportu, Zachodniopomorski Związek Karate oraz Klub Karate Kyokushin Złocieniec.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.