2015-09-04

Sukcesy strażaków z Rusowa w zawodach Firefighter Combat Challenge

W tym sezonie Dawid Pluta reprezentował naszą gminę w  zawodach w Eddiger Eller w Niemczech osiągając 31 pozycje  (z czasem 2:14), w Toruniu zajął 61 miejsce(z czasem2:06). W Szczecinie z czasem 01:47,13  zajął 45 miejsce, a tym samym zakwalifikował się do Mistrzostw Europy, które odbyły się dwa dni później i ustanowił swój nowy rekord 1:43, co dało 46 miejsce. W Wadowicach z czasem 1:48 osiągnął 20 pozycje i tam wystąpił gościnnie w sztafecie z drużyną KP PSP Białogard osiągając trzecie miejsce .W zawodach w Szczecinie zadebiutował Paweł Bugajski (OSP Rusowo) i osiągnął czas 2:16 i tym samym osiągnął 129 pozycje.

Trzeba przypomnieć, że  Firefighter Combat Challenge to bardzo ciężkie zawody. Nie wszyscy zawodnicy dobiegają do mety, dlatego te pozycje które osiągają nasi strażacy są naprawdę bardzo wysokie. W zawodach bierze udział od 150 do 300 zawodników.

30 sierpnia na białogardzkim stadionie odbyły się zawody Firefighter Combat Challenge Białogard-Najtwardszy Strażak-Ochotnik 2015. Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników z powiatów: białogardzkiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, a nawet, łódzkiego. Regulamin przewidywał połączenie konkurencji FCC i TFA. Strażacy mieli za zadanie zwinąć w krąg dwa odcinki W75 i umieścić je w skrzyni, przesunąć bezodrzutowym młotem metalową sztabę, przeciągnąć nawodnioną linię gaśniczą i ugasić symulowany pożar a na końcu ewakuować poszkodowanego. Oprócz Dawida Pluta OSP Rusowo reprezentował Bartosz Czekierda i Paweł Bugajski. W startach indywidualnych Dawid Pluta zajął I miejsce, Bartosz Czekierda II miejsce, a Paweł Bugajski również dobre IV miejsce.

Tandem z Rusowa Paweł Bugajski i Bartosz Czekierda zajęli III miejsce, a Dawid Pluta wystąpił z Markiem Czapińskim z powiatu łódzkiego i osiągnęli II miejsce.

Następne zawody Firefihter Combat Challenge w Łodzi w dniach 25/26 wrzesień.

Naszym dzielnym strażakom gratulujemy hartu ducha i życzymy powodzenia!