2010-08-24

Ratownik z Ustronia Morskiego wygrał Klif Jarosławca 2010

24 śmiałków wystartowało, a 21 ukończyło tegoroczne zawody pływackie Klif Jarosławca. Ze względu na panujące warunki (4-5 st. Beauforta) organizatorzy zdecydowali, że nie wystartują zawodnicy poniżej 18 roku życia oraz z kategorii masters. Ostatecznie z 47 chętnych dopuszczono 26 osób. Dwie z nich zrezygnowały przed startem, a trzy kolejne w trakcie rywalizacji.

Z 21 osób, które ukończyły rywalizację najszybciej 1 km w Bałyku pokonał ratownik z Ustronia Morskiego, szczecinianin Stefan Wesołowski. Dwa kolejne miejsca zajęli Tomasz Krzywiecki (Gorzów Wlkp./MOSiR Mielno) i Marcin Jabłoński (Białystok/MOSiR Mielno).

Spośród startujących kobiet jako pierwsza na mecie zjawiła się Sandra Pietrzak z Katowic (WOPR BSF Dąbki). Na podium stanęły także Magdalena Bielecka (Wrocław/MOSiR Mielno) i Dominika Gawełczyk (Świętochłowice/Ustronie Morskie).